С вдъхновение, гордост и плам, най-големите деца от детска градина

...
С вдъхновение, гордост и плам, най-големите деца от детска градина
Коментари Харесай

Район Източен в Пловдив отбеляза тържествено Деня на народните будители

С ентусиазъм, горделивост и жар, най-големите деца от детска градина " Наталия “ означиха Деня на националните будители с трогателен концерт изпълнен със стихове, песни, танци и исторически възстановки. В предверието на салона бе проведена галерия по учебен план " Народните будители и аз " на децата от 3-та А група.

Гост на събитието беше господин Русинов- кмет на регион " Източен ", който подари доста книги, интерактивни игри и занимания на дребните актьори.

Родолюбци от 4-та група уважиха делото на Паисий Хилендарски, Васил Левски, Христо Ботев и още доста други велики българи, посветили живота си на просвещението и свободата.

Историческият акцент на празничната стратегия бе написването на славянските букви от светите братя Кирил и Методий, в които функции се превъплътиха Самуил Димитров и Николай Средев. В ролята на Паисий бе Йордан Алексиев.

Събитието докосна сърцата на всички присъстващи и ни подсети, че духът на будителите живее във всяко дете, което обича родното слово и пази българските обичаи.

В края на тържеството, отец Ангел от църквата " Свети оракул Илия ", отслужи церемониален водосвет за здраве и благополучие на всички деца.

Мило и тържествено беше маркиран празникът и в Детска градина " Щастливо детство ", където нетърпеливи  да се изявят бяха дребни и огромни.  Те демонстрираха забележителни познания за  националните будители пред районния кмет,  който благодари за напъните на всички учители и на Евгения Попиванова  - шеф на детското заведение, като подари на всички деца книги, албуми и  енциклопедии  с благопожелание да почитат своите учители,  които са актуалните будители.

" Честит Ден на националните будители. Да помним и следваме завета на тези, които ни научиха да четем, мислим и имаме вяра в положителното. “, пожела Русинов.

Сред формалните посетители в  ДГ “Щастливо детство “ бяха - основен секретар на Областна администрация Пловдив, - кмет на регион " Тракия “ и проф. Красимир Асенов - заместител кмет.

Празнични събития се състояха  във всички детски градини на регион " Източен “, които също получиха дарове от във връзка 1 ноември – Ден на националните будители.  

Цялата учебна просветителна колегия уместно означи огромния празник  и се включи в огромното градско шествие.

По мотив на празника и с благодарност награди педагози от регион " Източен “ с билети за театрална режисура.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР