Майката на загиналия Бакалски в Пловдив: Вързах ръцете си, за да покажа безсилието от правосъдието
С вързани с въже ръце пред Съдебната палата в Пловдив майката на починалия моторист Недялко Бакалски – Лиляна Бакалска, сподели безсилието си от правораздаването в България. Близки на момчето се събраха на следващия митинг, малко преди началото на днешното правосъдно съвещание. Бакалска чака през днешния ден то да завърши на първа инстанция след четири години.
Прочетете още
Почернената майка съобщи, че ще продължат да излизат пред съда толкоз дълго, колкото е належащо, до момента в който получат правдивост. Вързаните ѝ ръце са знак, който не е инцидентен – по думите ѝ това е метод да покаже какъв брой безсилни и обезверени се усещат всички те от бавното правораздаване в страната.
„ Посланието да вържа ръцете си през днешния ден е да покажа по какъв начин се усещаме всички ние към този момент 4 години – да покажа какъв брой сме обезверени и разочаровани от бавната правосъдна система. Искам да покажа безсилието. Не може след 4 години от гибелта на сина ми ние да сме на първа инстанция “, сподели тя. Бакалска акцентира, че всички чакат през днешния ден делото да завърши с присъда, която да бъде „ оптималната и ефикасна “, като изрично съобщи, че не одобряват опцията за условно наказване.
“Отнемането на човешки живот не заслужава условни присъди. Трябва да се спре с това безумство за лишен човешки живот на пътя “, добави тя.
В 9 часа стартира съвещанието, на което би трябвало да бъде показана комплексната съдебномедицинска и автотехническа експертиза – основно доказателство за изясняване на механизма на злополуката. Още на предходното съвещание експертизата беше подготвена, само че движимостите лица не се явиха, което докара до ново отсрочване и в допълнение напрежение измежду околните на починалия. Днес те се надяват процесът най-накрая да стигне до развръзка.
Припомняме, че делото се преглежда наново на първа инстанция, откакто беше върнато от Апелативен съд – Пловдив за ново разглеждане. Трагичният случай се случва на 5 май 2022 година на кръстовището сред булевардите „ Шести септември “ и „ Копривщица “ в Пловдив. Лек автомобил, ръководен от Иван Иванов, блъска мотоциклета на Недялко Бакалски, който се движел по бул. „ Шести септември “. Според експертизата автомобилът се е движел с към 28–30 км/ч, а моторът – с към 57 км/ч. При удара младият мъж е изхвърлен и пада тежко на пътното платно. След седем дни в болница той умира от тежка черепно-мозъчна контузия. След гибелта му фамилията взема тежкото, само че благородно решение да подари органите му, с което са избавени четири човешки живота.
Прочетете още
Почернената майка съобщи, че ще продължат да излизат пред съда толкоз дълго, колкото е належащо, до момента в който получат правдивост. Вързаните ѝ ръце са знак, който не е инцидентен – по думите ѝ това е метод да покаже какъв брой безсилни и обезверени се усещат всички те от бавното правораздаване в страната.
„ Посланието да вържа ръцете си през днешния ден е да покажа по какъв начин се усещаме всички ние към този момент 4 години – да покажа какъв брой сме обезверени и разочаровани от бавната правосъдна система. Искам да покажа безсилието. Не може след 4 години от гибелта на сина ми ние да сме на първа инстанция “, сподели тя. Бакалска акцентира, че всички чакат през днешния ден делото да завърши с присъда, която да бъде „ оптималната и ефикасна “, като изрично съобщи, че не одобряват опцията за условно наказване.
“Отнемането на човешки живот не заслужава условни присъди. Трябва да се спре с това безумство за лишен човешки живот на пътя “, добави тя.
В 9 часа стартира съвещанието, на което би трябвало да бъде показана комплексната съдебномедицинска и автотехническа експертиза – основно доказателство за изясняване на механизма на злополуката. Още на предходното съвещание експертизата беше подготвена, само че движимостите лица не се явиха, което докара до ново отсрочване и в допълнение напрежение измежду околните на починалия. Днес те се надяват процесът най-накрая да стигне до развръзка.
Припомняме, че делото се преглежда наново на първа инстанция, откакто беше върнато от Апелативен съд – Пловдив за ново разглеждане. Трагичният случай се случва на 5 май 2022 година на кръстовището сред булевардите „ Шести септември “ и „ Копривщица “ в Пловдив. Лек автомобил, ръководен от Иван Иванов, блъска мотоциклета на Недялко Бакалски, който се движел по бул. „ Шести септември “. Според експертизата автомобилът се е движел с към 28–30 км/ч, а моторът – с към 57 км/ч. При удара младият мъж е изхвърлен и пада тежко на пътното платно. След седем дни в болница той умира от тежка черепно-мозъчна контузия. След гибелта му фамилията взема тежкото, само че благородно решение да подари органите му, с което са избавени четири човешки живота.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




