С цитати на Достоевски и Гогол Слави Трифонов изрази своето

...
С цитати на Достоевски и Гогол Слави Трифонов изрази своето
Коментари Харесай

Слави се възмути от новия министър


С цитати на Достоевски и Гогол Слави Трифонов изрази своето мнение за назначението на новия министър на екологията Емил Димитров - Ревизоро.

Понеже коментарът на шоумена е любопитен, при все че, че той се изрича единствено през обществените мрежи, публикуваме целия текст без редакторска интервенция.

"Има съществени учредения да се счита, че новият министър на екологията е като остарелия - работи най-вече в полза на частни ползи, а не в интерес на публичния интерес. В този ред на мисли е и откъс три, с който напомням на новия министър, че в един миг търговците се обръщат против Градоначалника, обръщат се против този, на който са давали:
Търговците споделят: “Ей богу! Такъв градоначалник не е имало, ни ще има. Щом го видиш отдалеко, всичко изпокриваш в дюкяна. И то да речеш, че някакви деликатности, всевъзможен отпадък прибира: сушени сливи, дето по седем години лежат в качето, та и прислужникът няма да ги яде, той и там ще загребе с шепата.”

Със идващия откъс от “Ревизор” желая да припомня на новия министър, че не трябва да се мисли за доста огромен. Да не се самозабравя пред по-големите, които са го избрали. Цитат номер четири:
“Какво си направил с търговеца Черняев, а? Дал ти за мундир два аршина сукно, а ти си отмъкнал целия топ! Внимавай! Малък е чинът ти за цялостен топ!”
Спирам с цитирането на класиците.

Но не мога да не отбележа нещо друго - през днешния ден, по случай избора на новия министър, имаше празнично изпускане на серен диоксид във въздуха на град Перник.
Абе, какво желаете да извършите? Да уморите хората в Перник ли? Каква е задачата?
Няма хора в Перник - няма водна рецесия.

Какво? Днес серен диоксид в Перник, а на следващия ден да се готвят Ботевград, Ловеч, Добрич и останалите градове с водна рецесия. Така ли?
Ще завърша с класика. Според мен, новият министър на екологията е кръстен на комедията на Гогол “Ревизор”, а този, който го предлага за министър, е кръстен на романа на Достоевски - „ Идиот ".
Източник: skandal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР