В Долни чифлик отпразнуваха юбилея на Общинския младежки оркестър
С церемониален концерт на 14 май в гр. Долни чифлик беше маркиран 15-годишният празник на Общинския юношески духов оркестър.
Кметът на общината Красимира Анастасова връчи награди на неговия диригент Димо Коритаров, на техническия му началник Снежана Янкова, както и на двама души, по чиято самодейност е основан оркестърът – някогашния кмет Борислав Натов и Стоян Стоянов. Музикантите от днешния състав на групата също получиха награди.
Репертоарът за вечерта включи емблематични осъществявания от всички интервали на оркестъра и в разнообразни стилове – маршове, обработки на национални и известни песни.
Специални посетители на концерта бяха музикантите от представителния духов оркестър на Военноморските ни сили. В „ пирон “ на вечерта се трансфораха последните две осъществявания, изсвирени дружно от военните музиканти и сътрудниците им от Общинския юношески духов оркестър.
Източник: barometar.net
КОМЕНТАРИ




