"С Румен Радев имаме съвпадение по 3 основни теми –

...
"С Румен Радев имаме съвпадение по 3 основни теми –
Коментари Харесай

Макрон: България е изпълнила изцяло критериите за Шенген

"С Румен Радев имаме съвпадане по 3 съществени тематики – командироване на служащи, защита и миграция ". Това сподели президентът на Франция Еманюел Макрон след срещата си с българския държавен глава Румен Радев, заяви Нова тв.

„ Преди 10 години последно френски президент е бил в България. Това посещаване ще да даде опция да засвидетелстваме жизнеността на нашата връзка. Отношенията ни в региона на промишлеността, защитата и цифровизацията се задълбочават. Ние сме тук, с цел да насърчим това развиване “, съобщи Макрон. По думите му тези връзки почиват на рамката, която слага Европейски Съюз.

„ Ако работим дружно, можем да реализираме прогрес и да вървим към една закриляща Европа. Имаме съвпадане на мненията по три съществени тематики – промяната в директивата за командироването на служащи и чиновници. Благодаря, че ясно се обявихте против обществения и данъчния дъмпинг “, добави френският президент.

Припомняме, че Макрон желае унищожаване на преимуществата при наемането на служащи от Източна Европа.

„ Втората тематика е обвързвана с защитата. Имаме воля да работим съответно по отношение на приобщаващото съдействие. Много говорихме по тематиката за защитата на Европа. Време е към този момент да предприемем дейности. Третата тематика, по която има същинско единодушие, е обвързвана с миграцията и със усилването на контрола. В две връзки би трябвало да разгледаме тази тематика. От една страна, следва разглеждане на европейската наредба, обвързвана с тези тематики. След 2015 година се взе решение тя да бъде усъвършенствана в областите свързани с ръководство на границите, убежището и усилване на контрола “, уточни Макрон.

„ Вторият аспект е обвързван с присъединението на България към Шенген. Всички сме съгласни, че България е изпълнила напълно критериите. Моето предпочитание е да се преразгледат тези правила и България да взе участие в полемиката “, сподели още Еманюел Макрон.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР