С равенство 1:1 започна контролите си Етър, който игра в

...

Етър започна с реми ерата Росен Кирилов

С тъждество 1:1 стартира контролите си Етър, който игра в Елена против завърналия се в професионалния футбол Спартак (Плевен). „ Виолетовите” водеха до 85-ата минута, когато получиха изравнителен гол от дузпа.

Новият старши треньор Росен Кирилов стартира с Анатоли Господинов на вратата, а пред него бяха Здравко Илиев, Артьом Артюнин, Иван Скерлев, Яни Пехливанов, Красимир Станоев, Никола Колев, Румен Руменов, Иван Стоянов, Фло Боджадж и Дани Младенов.

Великотърновци натиснаха и поведоха още в 10-ата минута. Дани Младенов стреля от десетина метра край вратаря на плевенчани за 1:0. Последваха две благоприятни условия за Иван Стоянов да удвои преднината на великотърновци, само че първо стреля край вратата, а по-късно над нея.

Центриране на Здравко Илиев към Боджадж приключи с удар, избавен от вратаря на плевенчани. Преди почивката гостите имаха един удар с глава, отразен от Господинов.

След почивката в игра влязоха Цанков, Станев, Апостолов, Мартинович, а по-късно – и Джамов и тримата юноши, включени в групата за лагера – Стелиян Добрев, Десислав Пенев и Борислав Марков. За плевенчани Раденцов насочи удар, а за домакините Мартинович стреля, само че бранител почисти топката пред голлинията. В 85-ата минута Артюнин опита да почисти центрирана топка с рамо, само че я откри с ръка и реферът Георги Гинчев отсъди дузпа, осъществена от Ивайло Раденцов за 1:1.

В оставащото време Мартинович насочи рисков удар, избавен от вратаря на „ Спартак “, а попадение на Артьом Артюнин не бе зачетено поради маркирана засада.

От щаба на Етър обявиха, че са доста удовлетворени от изискванията, при които се приготвят и възвръщат футболистите на лагера в Елена. Към тима към този момент се причисли вратарят Христо Иванов, а на следващия ден се прибира и другият национал Крум Стоянов.