С равенство 1:1 между Майнц 05 и Айнтрахт в регионалното

...

Майнц 05 и Айнтрахт не се победиха

С тъждество 1:1 сред Майнц 05 и Айнтрахт в районното дерби започва 10-ия кръг на Бундеслигата.
Поделените точки подкрепиха и двата отбора леко да прогерсират в класирането. Домакините към този момент са 11-и със 11 точки, до момента в който гостите стигнаха до седмото място с актив от 15.

Първи до гол стигнаха гостите от Франкфурт, откакто в 37-ата минута бранителят на Майнц Бел си наниза втоголо. Малко след почивката Айнтрахт пропусна да удвои, откакто останал очи в очи с Робин Центнер нападателят Анте Рабич стреля право в тялотото.

Все отново Майнц 05 се добра до равенството към 20 минути преди края, когато влезлият като запаса 20-годишен Суат Сердар (на снимката) вкара ефектно попадение.
Бундеслига 10 кръг, петък 27 октомври  Майнц 05 1:1краен резулат  Айнтрахт (Франкфурт)