С протести бе белязана днешната неделя Пред Министерския съвет днес се

...
С протести бе белязана днешната неделя
Пред Министерския съвет днес се
Коментари Харесай

Водещите новини за 20.02.2022 г.! Ден на протести и ...

С митинги бе белязана днешната неделя

Пред Министерския съвет през днешния ден се събраха членове и последователи на Вътрешна македонска революционна организация

Пред Министерски съвет: Протестиращи изгориха сметки за ток, парно и храни

Протестиращи изгориха сметки за ток, парно, хранителни артикули и други пред постройката на Министерския съвет (МС). Демонстрацията бе проведена от членове и симпатизанти на Вътрешна македонска революционна организация, които по-рано през днешния ден организираха автошествие в центъра на София. Причината за недоволството на партията, която беше част от предходното ръководство, е повишаването на живота. Вътрешна македонска революционна организация подлагат на критика водената от държавното управление политика за справяне с рецесиите. На митинга бяха отправени и апели за оставка.

Пред медиите евродепутатът и съпредседател на партията Ангел Джамбазки разяснява, че кабинетът не може да се оправи с ценовата рецесия - за електрическата енергия и всички комунални услуги. Той уточни някои от ограниченията, които съгласно Вътрешна македонска революционна организация могат да бъдат подхванати - да се наложи мораториум върху износа на на ниска цена ток от АЕЦ " Козлодуй ", мораториум върху заплащането на въглеродните квоти, да се спре краткотрайно заплащането на Данък добавена стойност върху сметките за ток.

В центъра на столицата показаха своето неодобрение и чиновници на Министерство на вътрешните работи

След пожарникарите през днешния ден на митинг излязоха служителите на реда и граничните чиновници от цялата страна.  

Те се събраха през днешния ден пред постройката на Народното събрание. По предварителна информация, митингът ще бъде подсилен от синдикалната федерация на чиновниците в Министерство на вътрешните работи.

Основното гледище е за растеж на възнагражденията с 20%. Според тях последното нарастване на заплатите е било преди 2 години. С 30% са увеличени заплатите в някои държавни структури. Тогава служителите на реда получават 15 на 100 нарастване, вместо с 30%.

От партията Продължаваме промяната оповестиха изискване за увеличение на трудовите хонорари в бюджетнета сфера

Пламен Шалъфов, Политическа партия: По-високи заплати в държавния бранш ще има единствено след промени

Заплатите в държавния бранш, в това число и на чиновниците в Министерство на вътрешните работи, няма да бъдат вдигани преди във ведомствата да бъдат осъществени оптимизации и действителни промени. Това заяви  депутатът от " Продължаваме промяната " Пламен Шалъфов, който е и член на парламентарната комисия по бюджет и финанси.

Продължава рецесията в Украйна

Сепаратистити оповестиха, че против тях са употребявани български муниции

При обстрела против Донецката национална република (ДНР) украинската войска е употребила създадени в България муниции. Това съобщи ТАСС, като цитира  представител на националната милиция на непризнатата република.

В известието на националната милиция в Донецк се показва, че при обстрела нднес са употребявани 30-милиметрови снаряди за гранатомети, създадени в българския цех “Арсенал ”.

 

 
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР