С присъда на Софийския районен съд мъж влиза в затвора

...
С присъда на Софийския районен съд мъж влиза в затвора
Коментари Харесай

Насилник влиза в затвора за година и 10 месеца за побой над жената, с която живеел в София

С присъда на Софийския областен съд мъж влиза в пандиза за 1 година и 10 месеца за причиняване на телесна щета на дамата, с която живеел , в изискванията на домашно принуждение. Наказанието би трябвало да бъде изтърпяно дейно при първичен " непоколебим " режим. То предстои на обжалване пред Софийския градски съд.

Около 13.15 ч. на 19 юли 2021 година в къща в кв. " Левски " в столицата мъжът с букви С. В. удрял неведнъж с юмруци в лицето и тялото дамата, с която се намирал във фактическо съпружеско общуване . С ударите той й предизвикал лека телесна щета - отоци, навяхвания и кръвонасядания, оповестиха от държавното обвиняване.

По случая е било формирано досъдебно произвеждане за закононарушение по член 131, алинея 1, т. 5а вр. член 130, алинея 1 от Наказателен кодекс. В хода на следствието са направени експертизи и са разпитани очевидци. Установено е, че побоят е предшестван от редовно практикуване на физическо и психическо принуждение . Разследването е завършило с внасяне в съда на обвинителния акт в съда, по който мъжът е наказан.
 Жена влезе в болница след побой от приятеля си във Враца
Жена влезе в болница след побой от приятеля си във Враца

Мъжът може да лежи две години в пандиза
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР