С премиерата на Янините девет братя от Любомир Пипков Софийската

...
С премиерата на Янините девет братя от Любомир Пипков Софийската
Коментари Харесай

Софийската опера представя Янините девет братя на 22 март

С премиерата на " Янините девет братя " от Любомир Пипков Софийската опера ще открие на 22 март форума „ Опера Европа “. Той ще събере в София шефовете на огромните европейски театри.

В предаването " Неделя 150 " по " Хоризонт " шефът на Софийската опера и балет учен Пламен Карталов съобщи, че творбата съчетава доста и модерни настоящи моменти:

„ В спора, в конфликта на хрумвания, както и в политиката, в която политически парвенюта вземат решение да яхнат властта и да дават оценки и неналичието на визионерство. Тази липса на визионерство на българина тогава да бъде прогресивен и да оказва помощ и да поддържа, в действителност е нещастието. Да не можеш да дадеш път на този, който е по-талантлив от тебе и заслужено да му дадеш късмет да върви напред. Това е същината. Той споделя: " С митологичен сюжет на фона на една средновековна история, аз вземам решение модерни задания " “.

Тази година е Европейска година на културното завещание, напомни акад. Карталов и добави: „ Тя дава опция тъкмо оперните театри да се показват на всички международни и европейски подиуми. Какво по-хубаво от това през днешния ден да се покаже актуалното значение на едно художествено завещание, каквото е оперното изкуство и на сцените на Ковънт гардън, и на Миланската канара и на Виенската опера, и на Болшой спектакъл “.

През май операта ще бъде показана на сцената на Болшой спектакъл.

Цялото изявление с акад. Пламен Карталов може да чуете в звуковия файл. 
Източник: bnr.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР