Откриха модерна стрийт фитнес площадка в старозагорско училище
С празнична стратегия в двора на Девето главно учебно заведение " Веселин Ханчев “ бе открита нова площадка за стрийт фитнес със шведска стена и гумена противоударна настилка. Съоръжението е осъществено в партньорство сред Община Стара Загора и Ротари клуб Стара Загора - Берое и основава условия за деен спорт навън за учениците и жителите на квартала.
Лентата на новото оборудване прерязаха заместник-кметът с сектор " Образование и юношески действия “ Надежда Чакърова, президентът за 2025–2026 година на Ротари клуб Стара Загора - Берое Атанас Христов и шефът на учебното заведение Мария Митева-Горчева.
В изявлението си Надежда Чакърова акцентира устойчивото партньорство сред Общината и Ротари клуб - Берое и напомни, че това е третият осъществен взаимен план след площадките в ОУ " Кирил Христов “ и Пето ОУ " Митьо Станев “.
" Нека тази площадка да се употребява със здраве. По самодейност на кмета Живко Тодоров учебните пространства са отворени и налични за хората от квартала, тъй че и през почивните дни да могат да спортуват и да бъдат дейни " - акцентира Надежда Чакърова.
Директорът Мария Митева-Горчева благодари за реализирането на плана и означи, че новото оборудване е предопределено както за учениците, по този начин и за техните фамилии и всички, които желаят да поддържат деен метод на живот.
Президентът на Ротари клуб Стара Загора – Берое Атанас Христов акцентира, че планът е осъществен с поддръжката на Община Стара Загора, клуба и Дистрикт 2482 на Ротари Интернешънъл и е част от честванията във връзка 158 години от рождението на Пол Харис.
" Пожелавам ви да употребявате тази площадка интензивно, да бъдете упорити и да постигате високи резултати както в спорта, по този начин и в учението “, се обърна той към учениците.
С реализирането на плана Община Стара Загора и нейните сътрудници не престават да развиват налична и съвременна спортна среда в града, отворена за всички възрасти.
Лентата на новото оборудване прерязаха заместник-кметът с сектор " Образование и юношески действия “ Надежда Чакърова, президентът за 2025–2026 година на Ротари клуб Стара Загора - Берое Атанас Христов и шефът на учебното заведение Мария Митева-Горчева.
В изявлението си Надежда Чакърова акцентира устойчивото партньорство сред Общината и Ротари клуб - Берое и напомни, че това е третият осъществен взаимен план след площадките в ОУ " Кирил Христов “ и Пето ОУ " Митьо Станев “.
" Нека тази площадка да се употребява със здраве. По самодейност на кмета Живко Тодоров учебните пространства са отворени и налични за хората от квартала, тъй че и през почивните дни да могат да спортуват и да бъдат дейни " - акцентира Надежда Чакърова.
Директорът Мария Митева-Горчева благодари за реализирането на плана и означи, че новото оборудване е предопределено както за учениците, по този начин и за техните фамилии и всички, които желаят да поддържат деен метод на живот.
Президентът на Ротари клуб Стара Загора – Берое Атанас Христов акцентира, че планът е осъществен с поддръжката на Община Стара Загора, клуба и Дистрикт 2482 на Ротари Интернешънъл и е част от честванията във връзка 158 години от рождението на Пол Харис.
" Пожелавам ви да употребявате тази площадка интензивно, да бъдете упорити и да постигате високи резултати както в спорта, по този начин и в учението “, се обърна той към учениците.
С реализирането на плана Община Стара Загора и нейните сътрудници не престават да развиват налична и съвременна спортна среда в града, отворена за всички възрасти.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




