С постановление на прокурор в Районна прокуратура – Видин в

...
С постановление на прокурор в Районна прокуратура – Видин в
Коментари Харесай

Прокуратурата във Видин погна шофьор, опитал да укрие над 120 000 евро, преминавайки през граница /снимки/

С разпореждане на прокурор в Районна прокуратура – Видин в качеството на обвинен е притеглен М.Ц. по дело за неизпълнено обвързване за обявление на парични средства в изключително огромни размери, пренасяни през границата на страната.
Около 09,30 ч. на 13.05.2026 година лек автомобил, движещ се от Румъния към България и ръководен от жителя на Германия М.Ц., бил спрян за инспекция.
Запитан от митнически чиновник, лидерът на автомобила декларирал, че придвижва валута в размер на 10 000 евро и показал плик с пари.
В хода на траяла инспекция автомобилът бил отклонен към Митническо бюро Видин. При последвал персонален обзор на лидера у него били открити няколко плика и пачки с евробанкноти - 75 000 евро са открити в джобове и под хастара на якето, а други 50 000 евро под стелките в обувките, които носел по време на инспекцията.
Общата сума на арестуваната парична сума е 125 000 евро.
Образуваното досъдебно произвеждане се води по член 251, алинея 1 от Наказателния кодекс.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР