С поредния си ключов гол върна на върха в испанския

...

И пак той! Суарес донесе нова победа на Атлетико и задмина Меси по голове

С следващия си основен гол върна на върха в испанския шампионат. Този път нападателят се разписа в последната минута за победното 2:1 над като посетител, с което столичани си върнаха лидерската позиция с 2 точки задатък пред при два мача по-малко.

пък към този момент има 9 попадения в Ла Лига, с което задмина досегашния си съотборник в. Уругваецът беше прецизен за крайното 1:0 и против на 30 декември, а преди три кръга заби два гола и на за триумфа с 3:1.

Three points for in the 90th minute... how big could that be?

— LaLigaTV (@LaLigaTV)
Днес всичко вървеше по проект за Атлетико след попадение на в 41-вата, пристигнало след асистенция на Суарес.

В 63-ата отборът на даже получи числено преимущество, защото от състава на Алавес беше изпъден с пряк червен картон за нарушаване против отскубващия се самичък против вратаря.

Всичко това сякаш разсея гостите и в 80-ата минута гредата избави при първата действителна заплаха за противника. “Дюшекчиите” обаче не си взеха записка и в 84-ата минута резултатът беше подравнен, откакто си заби автогол.

И въпреки всичко Суарес не беше споделил последната си дума, Той го стори в 90-ата минута, когато се разписа на празна врата след пас на.

Ла Лига 17 кръг, неделя 3 януари  Алавес 1:2краен резулат  Атлетико Мадрид