С попадения на Матс Хумелс и Джейдън Санчо отборът на

...

Хумелс и Санчо носят успех на Борусия за Купата на Германия

С попадения на Матс Хумелс и Джейдън Санчо тимът на Борусия (Дортмунд) победи като посетител Айнтрахт (Брауншвайг) и се класира за 1/8-финалите на шампионата за Купата на Германия. Успехът на дортмундци против проведения отбор от Брауншвайг не пристигна по никакъв начин елементарно.

Играчите на треньора Даниел Майер се бранеха добре, само че позволиха гол в 12-ата минута след статично състояние, когато Джейдън Санчо центрира в наказателното поле, където Матс Хумелс от 4 метра съумя да я прати в мрежата.

След почивката и двата тима имаха своите шансове, като множеството бяха на страната на Борусия. Все отново разумното се случи в самия край, когато Джейдън Санчо съумя да се възползва от подаване на Марко Ройс и оформи крайното 2:0.