С помощта на ВАР, Реал постигна ценна победа в преследване

...

ВАР спаси Реал от резил срещу най-слабия в Испания

С помощта на ВАР, " Реал " реализира скъпа победа в гонене на огромната фантазия - нова купа в Испания. Кралския клуб обърна от 0:2 до 3:2 слабака в испанския хайлайф " Алмерия " на своя стадион. Досега през сезона гостите нямаха нито един триумф, само че бяха на косъм от чудото. Само че арбитър ги спря.

Главните герои в дуела бяха основният рефер Франсиско Хосе Ернандес Маесо и сътрудниците му от ВАР отпред с Алехандро Хосе Ернандес Ернандес. До почивката гостите водеха решително 2:0.

А през втората част стана мазало, най-малко що се касае до съдийски решение в ущърб на " Алмерия ".

Първо бе отсъдена дузпа за " Реал ", която Джуд Белингам осъществя. Последва анулиран гол на " Алмерия ", поради фал в хода на офанзивата.

Най-коментираната обстановка бе 68-ата минута, когато Винисиус вкара топката в мрежата, само че бе мъчно да се разбере дали играе с ръка или рамо. случая промени решението си в интерес на домакините. Реферът въпреки всичко призна попадението. А " Реал " изкова триумфа надълбоко в добавеното време - 99 мин. посредством гол на Кархавал.

С триумфа белия балет се утвърди на първото място в елита на Испания.
Източник: lupa.bg