С победно попадение четири минути преди края надви с 2:1

...

Късен гол измъкна Осасуна от зоната на изпадащите

С победно попадение четири минути преди края надделя с 2:1 като хазаин и се измъкна от зоната на изпадащите в Ла Лига. беше прецизен във въпросната обстановка, завършвайки офанзива след центриране. Този резултат пък значи, че слиза под чертата, а Ейбар към този момент е 17-и единствено поради по-добрата си голова разлика.

Двата отбора си размениха по едно попадение преди почивката, въпреки гостите да бяха по-силният тим. Кайери изведе Осасуна напред в 18-ата, а в 44-ата изравни.

През втората част домакините към този момент превъзхождаха своя съперник, само че трябваше да чакат чак до 86-ата, с цел да стигнат до заветния втори гол. Ла Лига 22 кръг, неделя 7 февруари  Осасуна 2:1краен резулат  Ейбар