С първото включване Honor 200 Pro ни грабва със своя

...
С първото включване Honor 200 Pro ни грабва със своя
Коментари Харесай

Превръща всекиго в звезда: Honor 200 Pro


С първото включване Honor 200 Pro ни сграбчва със своя прелестен екран – той е ослепителен даже под директните лъчи на мощно слънце (снимки и видео: Мария Малцева / TechNews.bg)

В ерата, в която флиртът с камерата е всекидневие, а самата тя е непрекъснато на една ръка разстояние, Honor 200 Pro е магически звезден „ прашец ”, който може да трансформира всекиго от нас в звезда, създавайки смайващи портретни снимки. Героите в неговите истории постоянно наподобяват добре – и на фотография, и на видео, и в обществените медии, и при шерване с другари, онлайн в своя видео-канал или пък записвайки спонтанен репортаж от забавно място.

Още с отварянето и първото включване, незабавно печели сърцето със своя прелестен екран. О, да, той е ослепителен даже под директните лъчи на мощно слънце и не се постанова да се взираме. По-насетне неговите камери – предни и задни, специфичните режими на портретно снимане и AI помощниците трансформират снимането на лица и облици в безкрайна фиеста. С този телефон човек може да трансформира всекиго в звезда, в звезда, без риск да се „ изложи ” с фрагментите.



Honor 200 Pro – спецификации: 

Замислен за портретите на новото време

Honor 200 Pro е умислен за снимане на портрети и всичко в неговите камери и камера-софтуер е подчинено на портретното творчество. За задачата има съществена камера с три обектива, която съчетава 50-мегапикселов главен модул с значителен 1/1,3-инчов датчик за изображения, 50-мегапикселов телефото обектив с персонализиран датчик Sony IMX 856 с опция за 2,5X оптично нарастване, както и 12-мегапикселов ултраширок обектив, който може да прави и макрофотография.

Софтуерът обаче е този, който прави чудесата. Снимачният режим „ портрет ” ни посреща с алтернатива за боке-ефект (замъгляване на задния проект зад лицето), което може да се усилва или отслабва, съгласно усета, и с цялостен боеприпас от екстри за разкрасяване на разположение. В десния низък ъгъл на снимачното меню ни чакат режими за възстановяване на облика, всеки от които се контролира по мощ благодарение на плъзгач: изглаждане на лицето, изсветляване, баланс топло-студено, увеличение на очите, смаляване на носа, смаляване на главата… Въобще този смарт телефон заплашва да остави без работа пластичните хирурзи.
#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1.gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 50%; } #gallery-1 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-1.gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

 

Навярно най-незабележима, само че в действителност ужасно скъпа, е функционалността за светлинно балансиране тъмните и осветените елементи от фрагментите. Повечето от нас знаят, че с цел да реализираме хубави цветове при фотоси, е добре да използваме ярка светлина. Но пък тогава лицата може да са смръщени поради блестенето в очите. За предпочитане е снимането на сянка, но… За множеството смарт телефони да снимаме човек в сянка е проблем, в случай че в фрагмента попадне мощно осветлен сектор (петно с блестящо слънце). Тогава датчиците на смарт телефоните се „ шашкат ”. Е, Honor 200 Pro балансира светлината в светлите и тъмните сектори. Дори сниманото лице да е в сянка, а на назад във времето да има крепко осветени обекти, в крайния кадър всичко наподобява отмерено огряно, красиво, ярко. За портретно снимане това не е просто е добре пристигнало. То просто е функционалността, която постоянно е липсвала на смарт телефоните!

Освен това 200 Pro има специфичен набор от портретни режими. Те са създадени взаимно с френското фотографско студио Studio Harcourt. Налице са пъстър режим, яркоцветен и черно-бял, наименуван „ класик ”. Кадрите са в съответствие 4:5 и са с размазан назад във времето (боке).

Фалшивото боке при портрети, снимани с 200 Pro, работи безупречно.

Сега към този момент е ясно, че който и да снимаме, стига единствено индивидът да не се срами от камерата, ще наподобява ослепително – бръчици и петна по кожата изчезват, очите се акцентират, осветеността на лицето е като по поръчка, задният декор е размазан и лицето изпъква красиво. Остава обектът на нашите фотоси да се наслаждения на това да е пред обектива и да флиртува с него, с цел да грейне с въодушевление и да бъде същинска звезда в нашата фото-сесия. Разбира се, с подобренията не трябва да се прекалява, тъй като рискуваме обликът на човек да замязя на разположение, генерирано от AI.

По пладне, заднишком към яркото слънце, по време на отмора в сянката на дърветата, това селфи не би могло да наподобява толкоз добре, само че намесата на интелигентните логаритми за портретно снимане в Honor 200 Pro я вършат чудесно уравновесена откъм осветеност

Всички типове корекции и боке-ефектът са налични и при снимане на автопортрет. Honor 200 Pro има 50-мегапикселова предна камера с 2-мегапикселов обектив за дълбочина, по тази причина може да прави и чудесни селфита. Налични са същите разкрасяващи резултати – промяна на светлината, боке-ефект, изглаждане на лицето, увеличаване на очите – всичко. Единствено портретните режими на Harcourt може да ни липсват в този случай.

Готов за велики фотоси с AI

Всичко разказано се дължи на вградените от Honor AI функционалности: 200 Pro има своя вграден „ AI Portrait Engine ”, който е подготвен да извлече максимума от сенките и светлината, с цел да ни помогне да реализираме стремежи артистичен жанр с портретни фотоси. От друга страна обаче със същите камери и същите AI умения е допустимо да се снимат превъзходни пейзажи и смайващи макрофотографии.

Възможността за балансиране на тъмните и светлите сектори от фрагментите е потребна на всички места. Ако, да вземем за пример, пътуваме из задгранични градове и желаеме да снимаме улици и здания, руини или площади и естествени гледки, внезапните контрасти сред осветените от слънцето елементи и тъмните зони ще се отразят в красива фотография с явен подробност и в светлите, и в тъмните области.
#gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2.gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 25%; } #gallery-2 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-2.gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

 

Макрофотографията е смайваща. Получават се детайлни и прецизни фотоси, които ни карат да се чудим смарт телефон ли имаме в ръцете си или цифров микроскоп.

Нощните фотоси са превъзходни, даже когато в тях имаме срещуположен източник на светлина – нещо, което всекидневно „ обърква ” фото-сензорите на смарт телефоните. С Honor 200 Pro това не е проблем. Могат да се снимат даже превъзходни фрагменти на нощното звездно небе.

Много памет и мощен хардуер

Сега, когато вършим фотоси с 50-мегапикселовата камера на Honor 200 Pro, ще ни би трябвало много място за предпазване на огромните файлове, които ще генерираме. Затова телефонът идва с 512 GB памет за трупане на фотоси и видео. За бързата обработка на фотосите и за всички други интензивни приложения 200 Pro разчита на Snapdragon 8s Gen 3 на Qualcomm. В резултат смарт телефонът работи безпрепятствено, без „ планиране ”, даже когато на него се играят тежки игри. Принос за неговата безотказност има и фактът, че Honor обилно е оборудвал 200 Pro с 12 GB RAM.

Интелигентни качества

Интелигентните умения на Honor 200 Pro са тъкмо това, което бихме очаквали от един актуален телефон в ерата на AI. Той умее самичък да трансформира настройките си съгласно нашите критерии и според от промените във външния свят, да вземем за пример да поправя равнището на осветеност на екрана или неговата периодичност. Но това е единствено началото.

AI асистентът в 200 Pro е кадърен да улесни всекидневието ни по няколко метода. Той извежда на напред във времето – на заглавния екран – приложенията, които най-вече използваме. Функцията за „ вълшебен текст ” в действителност е нещо много потребно и потребно: добиване на текст от изображение, т.е. модерна версия на оптичното различаване на знаци. Можем, да вземем за пример, да снимаме брошури, дипляни и визитки и бързо да си свалим текста и телефонните номера от тях.
#gallery-3 { margin: auto; } #gallery-3.gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-3 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-3.gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

 

Много потребна е функционалността „ дисплеят остава включен, до момента в който го гледате ”. Да, има такива обстановки, когато концентрирано гледаме нещо на екрана и липсва взаимоотношение с телефона, заради което скоро екранът угасва – о, какъв брой дразнещо е това! Но Honor 200 Pro може да ни следи дали го гледаме – и не затъмнява екрана, до момента в който погледът ни е към него.

Забавно и ефектно е ръководството с въздушни жестове. Това има и своите потребни приложения. Например, можем да превъртаме единствено посредством махване във въздуха или пък да създадем моментна екранна фотография, като покажем на предната камера по какъв начин свиваме пестник. Работи бързо, елементарно и безотказно!

Батерия и зареждане

Силициево-въглеродната батерия от 5200 mAh е акцент в представянето на Honor 200 Pro. Силициево-въглеродните акумулатори имат по-висока енергийна компактност от литиево-йонните акумулатори. Honor споделя, че моделът 200 Pro би трябвало да може елементарно да издържи претрупан ден и два дни при относително лека приложимост. Това е по този начин и без изключително натоварване в действителност телефонът устоя ненадейно дълго.

По време на тестовите фотосесии обаче установихме, че устройството губи по към 20% на час. За това може да има две евентуални пояснения – или рисковата горещина не понася добре на този тип акумулатори, или самият развой на непрекъснатото снимане въпреки всичко взима своя „ дан ” поради непрекъснатото ангажиране на фотографските AI, писането на огромни файлове в паметта и непрекъснатата оптималната осветеност на екрана. Но при интензивна фотосесия даже с DSLR фотоапарат бихме сменили някоя и друга батерия, тъй че в това отношение играта е равностойна – който желае да снима портрети, постоянно би трябвало да е въоръжен с авариен „ ток ”.

За улеснение потребителят получава в кутията на устройството кабел за зареждане вид USB-A към USB-C, кадърен да зареди изцяло телефона за към 45 минути. Honor 200 Pro също по този начин поддържа безжично зареждане до 66 вата.
#gallery-4 { margin: auto; } #gallery-4.gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 50%; } #gallery-4 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-4.gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

 

Щадящ зрението екран

Верен на своите идеали, Honor е вградил и тук своите многопосочни ограничения за запазване на зрението – те към този момент са „ стандарти ” при всички телефони на производителя. Автоматичното контролиране на цветовата температура на екрана подхожда на циркадните ритми у индивида, с цел да понижи разстройствата на съня. Интелигентното затъмняване включва динамично контролиране на яркостта на екрана, с цел да облекчава напрежението на очите.

Вградена е и функционалността за 3840 Hz ултрависокочестотно PWM затъмняване, която понижава трептенията на екрана, с цел да не изморява зрението. Това е същата функционалност, която донесе на Honor документ съгласно немския стандарт за очен комфорт на TUV Rheinland.

Хубаво е, че тези щадящи здравето ограничения не са „ непокътнати ” единствено за най-високия клас смарт телефони. Наличието им ни разрешава удобно да работим и снимаме с този телефон във всевъзможни условия, да четем и прелистваме когато и да е на денонощието, да се любуваме на резултатите от фотографските си опити безпределно.

Наличност и цена

Иновативният към този момент е наличен в комерсиалната мрежа у нас. 5G смарт телефонът в настройка 12GB/512GB може да се откри на цени в необятен диапазон – от 1098 лева с Данък добавена стойност и  и гаранция 24 месеца, съгласно настоящите оферти сега, както и в офертите на мобилните оператори.
33
Източник: technews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР