С първа победа в Западната група на Висшата лига се

...

Етрополе с първа победа в Западната група, Град спря устрема на Звездец

С първа победа в Западната група на Висшата лига се поздрави тимът на Етрополе . Волейболистите на Васил Василев се постановиха над Ботев (Ихтиман) с 3:1 (20:25, 25:18, 25:21, 25:20) в мач от 11-и кръг, изигран в СОУ " Христо Ботев " в Ихтиман.

Домакините преобладаваха само в първата част, след което етрополци постановиха волята си и записаха триточков триумф.

Въпреки това остават на последната девета позиция с 5 точки и 9 загуби. Със същия актив, само че с победа повече е Ботев, като е на осмото място.

Тимът на Град (Белоградчик) пък се наложи над набралия инерция Звездец (Горна Малина). Момчетата на Христо Христов надвиха над домакините с 3:2 (24:26, 25:19, 14:25, 29:27, 15:11) и стопираха победната им серия от четири следващи триумфа.

В първата част Звездец имаше водеша роля и макар битката в основните моменти, съумя да поведе в резултата. Впоследствие функциите се размениха и Град завоюва втория гейм. Последва безапелационна победа на състезателите от Горна Малина в третата част. Темпото се резервира и по-късно, само че гостите съумяха да излязат от обстановката и да вкарат мача в тайбрек.

Там нямаше изявен водач през по-голямата част от времето, само че след 10-та точка момчетата от Белоградчик поеха самодейността и изковаха триумфа.

Волейболистите от Северозапада се изкачиха на третата позиция със 17 точки (6 победи, 4 поражения), Звездец слезе на пето място с 16 точки и баланс 5:5 .

С победа се поздрави и отборът на Люлин , който прекъсна отрицателната си серия от три провали. Състезателите на Ангел Кошеджийски се постановиха над втория в таблицата Миньор (Перник) с 3:1 (23:25, 25:23, 25:23, 25:20) и излязоха на четвъртата позиция.

Столичният тим има в актива си 17 точки (5 победи, 5 загуби) , перничани са с 19 точки (6 триумфа, 4 поражения) .

Непобеденият досега Ботев (Луковит) също записа триточков триумф. Волейболистите на Пламен Тодоров надиграха без проблеми Сливнишки воин (Сливница) с 3:0 (25:14, 25:21, 25:18) за малко повече от час игра.

Луковитци са с цялостен актив от 30 точки (10 победи) и единствено три изгубени гейма. Играчите на Мартин Стоев са седми с 8 точки и баланс 4:5 .