С около 1 метър е спаднало нивото на водата по

...
С около 1 метър е спаднало нивото на водата по
Коментари Харесай

Спадане на водата по Седемте рилски езера, ето каква е причината

С към 1 метър е спаднало равнището на водата по Седемте рилски езера от продължителната суша, споделиха планинари, посетили циркуса през уикенда. Според тях обаче няма място за терзание, тъй като и друга есен е имало такова намаляване на водите.

Проблемът със спадащите води не е само за Седемте рилски езера, казва природозащитникът от Кюстендил инж. Сeвделин Атанасов:
" Не само за седемте, а за всички езера в планините на България нивото е по-ниско поради потресаващата суша това лято навсякъде. Има места, където от два-три месеца не е капвала капка дъжд ".

Въпреки това напливът от туристи е голям, но за жалост стават и инциденти. В събота след обяд 54-годишен софиянец издъхнал под връх Дамга. Групата му го изоставила.

" В планината вече ходят случайни хора - това не са истински планинари. Това са случайно " паднали " заради лифта на Седемте рилски езера хора. Истинските планинари няма да постъпят така никога ", подчерта инж. Атанасов.

Източник: БНР
Източник: blitz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР