С нов лидер завърши втората половина на втория състезателен ден

...
С нов лидер завърши втората половина на втория състезателен ден
Коментари Харесай

След втория състезателен ден във Варна: Мирослав Ангелов е съвсем близо до титлата в рали България

С нов водач приключи втората половина на втория спортен ден от 49-ото издание на рали „ България ”.

Водачът в шампионата преди този кръг Мирослав Ангелов с навигатор Недялко Сивов (Skoda Fabia R5) завоюва 3 от общо 6 прави през днешния ден и още веднъж е отпред. Екипажът на „ Мегапорт ” беше най-бърз в стадиите „ Козичино ”, „ Аладжа манастир 2 ”, както и първото прекосяване на „ Аврен ”.

Единствената по-сериозно конкуренция на варненците през днешния ден бе шампионският отбор на Димитър Илиев и Крум Дончев (Mitsubishi Lancer Evo 9). Те завоюваха последния стадий – второто прекосяване на „ Аврен ”, като изостават на 39,3 секунди от водачите в надпреварата.



На трета позиция се движи се екипажът на „ Бултранс рали тийм ” Христо Атанасов и Мартин Иванов (Citroen C2 R2), който губи 04:35.8 минути от водачите в класирането. Едва след тях се движат първенецът от предходната година Тихомир Стратиев с навигатор Добрин Борисов (Peugeot 208 R2), като изоставането им от водача е 05:08.5 минути.



Водачите от първия ден Йордан Атанасов и Янаки Янакиев (Mitsubishi Lancer Evo 9) завоюваха първите два стадия от деня – „ Аладжа манастир 1 ” и „ Дюлино ”, само че отпаднаха в четвъртата права поради щета в скоростната кутия. Атанасов и Янакиев ще ремонтират автомобила си и се надяват на следващия ден да съумеят да започват още веднъж.

От общо 26 екипажа, стартирали тази заран, до финала стигнаха 17.

Днес редстоят още 4 стадия от надпреварата, като водачите ще преминат по 2 пъти правите „ Бяла вода ” и „ Виница ”.

Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР