"С ниско образование и квалификация не може да се постигне

...
"С ниско образование и квалификация не може да се постигне
Коментари Харесай

Професор Ениманев: С ниско образование не може да се постигне висок стандарт на живот

"С ниско обучение и подготовка не може да се реализира висока принадена стойност, с цел да се увеличи стандартът на живот в България "

Така разяснява икономическата обстановка в страната ръководителят на Русенската стопанска камара проф. Красимир Ениманев пред Според него страната не прави съвсем нищо, с цел да развие районите по отношение на икономическите им дадености.

От Дунава, Русе може да черпи най-големите си приходи, счита проф. Ениманев. Според него, страната би трябвало да се направи всичко допустимо кораборемонтният цех да проработи още веднъж.

По данни на Русенската стопанска камара, 1/3 от висококвалифицираните строителите от района към този момент работят в чужбина.

Голям проблем за бизнеса в района е неналичието на квалифицирана работна ръка, като един от най-засегнатите браншове е химическата индустрия.

Според проф. Ениманев главната причина за ниския стандарт на живот в България е, че няма професионално ръководство.

Вижте повече детайлности във видеото.
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР