С Китодар Тодоров, три български късометражни филма и формата “По

...
С Китодар Тодоров, три български късометражни филма и формата “По
Коментари Харесай

Откриват „Нощно кино“ на 10 март във Варна

С Китодар Тодоров, три български късометражни кино лентата и формата “По пиво с... ” стартира „ Нощно кино “ във Варна.

Откриването на най-новия план на " Артин Вижън " ще бъде от 21:00 ч. на 10 март във фоайето пред зала 1 на Фестивалния и конгресен център във Варна.

Веднъж седмично на “Нощно кино ” преди същинската прожекция публиката ще има опция да се срещне и беседва за всичко, което ни вълнува с персони от разнообразни сфери на обществото във формата “По пиво с... ”

„ Нощно кино “ ще показва на варненската аудитория селекция късометражни и пълнометражни филми и ще бъде идеалното място за тези, които обичат да прекарват свободното си време след работа със страховит филм, пиво в ръка и с добра компания в уютна другарска атмосфера, споделят уредниците.

За кино, художествените провокации пред един актьор и всичко, което ви вълнува ще си приказваме с Китодар Тодоров преди прожекциите и на по пиво .

Китодар Тодоров е от тези хора, за които мъчно можеш да бъдеш сигурен дали са съществени, или се майтапят.

Думите му са простички, изреченията къси, с многозначителни паузи, в които върти очи, подвига вежди и разтяга лицето си в необятна усмивка. За разлика от събеседниците си обаче, той не се смее с цялостно гърло, а леко злокобно и загадъчно.
Като неприятен воин от достоверните приказки на Братя Грим.

Познаваме Китодар Тодоров като артиста, който може да ни накара да се хилим, до момента в който коремът ни заболи от смях, само че той постоянно остава сериозен. Казва, че най-големите комедийни артисти, даже в пародиите, не се вършат на смешни, а са съществени, когато си споделят репликите.

Веднага след срещата ще се насладим на специфичната селекция от късометражни филми, подбрана от Христо Христозов .

“Три късометражни кино лентата без несъмнено време и място - тъй като протичащото се в тях би могло да е наше минало, настояще или бъдеще. А героите им са толкоз пълнокръвни, че могат елементарно да бъдат съотнесени с живота на всеки един от нас.

Гледайки ги си задаваме въпроса - желаеме ли да останем и каква е " цената " да останем? ” - Христо Христозов
Ще гледаме:

" Мона лиза " - Мъж язди магаре по прашен път. След него върви Жена. Тя носи купа сено. Мъжът мърмори. Жената под сеното слуша. Целият живот на Мъжът и Жената е минал по този път. Изглежда скучен и прашен. Монотонен и сив. И тогава дамата стопира. И Мъжът я поглежда.

" Празник " - Какво е нужно, с цел да си направиш празник – маса с храна, шампанско, другари? А в случай че ти е доста погрешно? Ако храната не е по усета ти, шампанското топло, а приятелите са се вторачили в себе си? Достатъчно ли е едно хоро?

" Оттук дотук " - Насред разпадащата се действителност Явор, най-младият гражданин на малко българско село, мечтае за един различен свят – свят на благоприятни условия.
Източник: moreto.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР