С късен гол в 89-ата минута Наполи победи Ювентус като

...

"Наполи" наказа "Ювентус" в 89-ата минута и се размечта за първа титла от 28 години

С късен гол в 89-ата минута " Наполи " победи " Ювентус " като посетител с 1:0 и завърза борбата за купата четири кръга преди края на сезона. Неаполитанците направиха огромен мач на " Алианц стейдиъм " и с прецизен изстрел на бранителя Калиду Кулибали стигнаха до трите точки.

Успехът на " Наполи " постави завършек на серия от 20 мача без загуба на " бианконерите ". По този метод южняците си върнаха и за провалянето на " Сан Паоло " при започване на декември.

Неаполитанците, които са втори в подреждането бяха доста по-активни в дуела и направиха всичко, с цел да победят, само че не сполучиха. Изненадващо на " Алианц стейдиъм " самодейността беше напълно на страната на гостите. За 90 минути " Ювентус " не насочи нито един прецизен удар, като вратарят на " Наполи " Хосе Рейна нямаше никаква работа.

Победата връща тимът на Маурицио Сари в борбата за купата. Неаполитанците не престават да мечтаят, че ще завоюват Скудетото за пръв път от 1990 година, откакто до неотдавна изоставаха с шест точки.

Fischio finale: vittoria del @sscnapoli, che conquista i tre punti e accorcia in classifica, portandosi a -1 dalla @juventusfc! #JuveNapoli 0-1! #SerieATIMpic.twitter.com/iXsuL1olf9
— Serie A TIM (@SerieA_TIM) April 22, 2018

Проблемите за " бианконерите " започнаха още в 11-ата минута, когато Джорджо Киелини се контузи. На негово място влезе Лихтщайнер, а в центъра на защитата заиграха Бенедикт Хьоведес и Меди Бенатия, които за първи път оформиха партньорство. Двамата обаче се оправиха добре в целия мач.

Отлични изяви имаше и Джанлуиджи Буфон, който трябваше да се оправя с удари на Инсине, Дрийс Мертенс и Марек Хамшик. Единственият късмет за " Ювентус " беше в 17-ата минута, когато Миралем Пянич удари гредата.

Всичко отиваше към нулево тъждество, като " Ювентус " искрено доиграваше мача и бавеше времето, когато Кулибали се разписа след корнер. Сенегалският бранител, беше изтърван от безгрешния до този миг Бенатия, се извиси и не остави шансове на Буфон – 0:1.

Феновете на
© Reuters

Феновете на " Наполи " честват.

До края на сезона и двата отбора имат тежки мачове, само че програмата на първенеца за последните шест години " Ювентус " наподобява по-трудна. Следващият уикенд " бианконерите " гостуват на " Интер ", слет което срещат " Болоня " (домакин), " Рома " (гост) и приключват с " Верона " вкъщи.

" Наполи " среща " Фиорентина " (гост), " Торино " (домакин), " Сампдория " (гост) и най-после приема " Кротоне " вкъщи.
Източник: dnevnik.bg