С изложби, музика и театър в Пловдив продължава програмата от

...
С изложби, музика и театър в Пловдив продължава програмата от
Коментари Харесай

Програмата в европейската столица на културата Пловдив продължава и днес

С изложения, музика и спектакъл в Пловдив продължава програмата от откриващия уикенд, с който градът стартира семейството си като Европейска столица на културата.

По случай 90 години от рождението на Йордан Радичков Пловдив е хазаин на единствената по рода си галерия, отдадена на създателя.

„ Неосветените дворове “ показва няколкомесечните пътувания на Радичков из сибирската простор при започване на 60-те години на предишния век, както и документалния филм „ Черказки летописи “ на режисьора Димитър Петков.

Сред акцентите в днешната стратегия е премиерата на танго операта от Пиацола – „ Мария от Буенос Айрес “. Спектакълът е със специфичното присъединяване на Люси Дяковска.

Преди обед с подбрана стратегия ще посрещат децата Народната библиотека „ Иван Вазов “ и Етнографският музей.

С вход „ свободен “ ще са още Природонаучният музей и Домът на киното.

„ Музейко “ също ще е в Пловдив, с цел да показа едни от най-популярните открития на 19 и 20 век.

Пътуващата галерия „ Еврика “ е експозиция на интерактивни модули, които децата могат да видят в Регионалния исторически музей.

Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР