Видеозаписи показват как маскиран нахлува в казиното, напада крупие и задига оборота ВИДЕО
С лъчение на записи от охранителни и улични камери продължи правосъдното дело за въоръжения обир в игрална зала в Белозем. Обвинен за случая е 39-годишния Васил Ганев, а делото против него в Окръжен съд се организира по общия ред.
Прочетете още
Според обвинителния акт, на 14 август 2025 година в село Белозем, при изискванията на рисков рецидив, Ганев е лишил сумата от 500 лв. от владението на Марияна Арлашка, като е употребявал заплашване с нож. Грабежът бе осъществен в игрална зала в ранните часове на нощта. Нападателят е бил маскиран, облечен в тъмни облекла и е заплашил служителката с нож, след което е избягал с парите. След повече от две седмици следствие Ганев беше арестуван, като по делото са събрани видеозаписи, материални доказателства и ДНК експертиза.
Подсъдимият е с над 20 предходни осъждания за обири и грабежи.
В правосъдна зала бе прочетен последният разпит от очевидците по случая. Таня Ганева към този момент трети път не се яви в залата. Оказва се, че дамата е зад граница и не може да бъде призована. Това наложи прочитане на разпита й от досъдебната фаза. Тя в детайли описала вечерта преди случая. По думите ѝ, дружно със брачна половинка си Златан, двамата са били в три разнообразни игрални зали в региона.
„ Живея със Златан в Шишманци. Играем по казина. На 13-ти и двамата бяхме първо в Секирово, след това в другия квартал на Раковски. Играхме, загубихме по 1000 лв. и още един път по 800 лв.. След 1:40 часа отидохме в Белозем, там бяхме постоянни клиенти. Влязохме и вътре в залата имаше един човек, заставам 5-10 минути, заплати си и си потегли. Играхме до 2 и 10, нищо не спечелихме и се прибрахме. На идващия ден, малко след 6 часа, се обадиха служителите на реда, че е имало обир “, декларира свидетелката.
След прочитането на показанията в залата бяха предявени и материалните доказателства по делото. От пликовете бяха извадени облекла, ръкавици и маска, за които прокуратурата твърди, че са употребявани при осъществяването на закононарушението. Приобщени бяха и видеозаписи от улични и охранителни камери в региона на казиното. Освен това в залата на Окръжен съд бяха излъчени всички видео от онази нощ. Възпроизведен бе и самият обир, уловен от четирите камери в залата.
На фрагментите се вижда по какъв начин мъж със сиво долнище, сини калцуни, черен суитшърт и маска на главата нахлува в игралната зала. Според обвиняването той заплашва крупието и изисква оборота, като я принуждава да отвори касите на машините. След това взема наличните средства и протяга ръка и към движимости от чантата ѝ. Цялото нахлуване продължава към четири минути.
Според държавното обвиняване причинителят е бил въоръжен с нож, само че подобен не се вижда ясно на записите. В един от моментите се вижда по какъв начин той прибира нещо в десния си джоб, директно след влизането си.
След излъчването на видеоматериалите отбраната на 39-годишния Васил Ганев изиска да не бъде призната техническата експертиза по делото и настоя за назначение на нова, която да отговори на редица въпроси, в това число за достоверността на записите, което искане бе почетено.
В залата липсваше вещото лице, изготвило ДНК експертизата. Защитата съобщи в залата, че държи на наличието на вещото лице.
Поради тези аргументи съвещанието бе отсрочено за 1 юни.
Прочетете още
Според обвинителния акт, на 14 август 2025 година в село Белозем, при изискванията на рисков рецидив, Ганев е лишил сумата от 500 лв. от владението на Марияна Арлашка, като е употребявал заплашване с нож. Грабежът бе осъществен в игрална зала в ранните часове на нощта. Нападателят е бил маскиран, облечен в тъмни облекла и е заплашил служителката с нож, след което е избягал с парите. След повече от две седмици следствие Ганев беше арестуван, като по делото са събрани видеозаписи, материални доказателства и ДНК експертиза.
Подсъдимият е с над 20 предходни осъждания за обири и грабежи.
В правосъдна зала бе прочетен последният разпит от очевидците по случая. Таня Ганева към този момент трети път не се яви в залата. Оказва се, че дамата е зад граница и не може да бъде призована. Това наложи прочитане на разпита й от досъдебната фаза. Тя в детайли описала вечерта преди случая. По думите ѝ, дружно със брачна половинка си Златан, двамата са били в три разнообразни игрални зали в региона.
„ Живея със Златан в Шишманци. Играем по казина. На 13-ти и двамата бяхме първо в Секирово, след това в другия квартал на Раковски. Играхме, загубихме по 1000 лв. и още един път по 800 лв.. След 1:40 часа отидохме в Белозем, там бяхме постоянни клиенти. Влязохме и вътре в залата имаше един човек, заставам 5-10 минути, заплати си и си потегли. Играхме до 2 и 10, нищо не спечелихме и се прибрахме. На идващия ден, малко след 6 часа, се обадиха служителите на реда, че е имало обир “, декларира свидетелката.
След прочитането на показанията в залата бяха предявени и материалните доказателства по делото. От пликовете бяха извадени облекла, ръкавици и маска, за които прокуратурата твърди, че са употребявани при осъществяването на закононарушението. Приобщени бяха и видеозаписи от улични и охранителни камери в региона на казиното. Освен това в залата на Окръжен съд бяха излъчени всички видео от онази нощ. Възпроизведен бе и самият обир, уловен от четирите камери в залата.
На фрагментите се вижда по какъв начин мъж със сиво долнище, сини калцуни, черен суитшърт и маска на главата нахлува в игралната зала. Според обвиняването той заплашва крупието и изисква оборота, като я принуждава да отвори касите на машините. След това взема наличните средства и протяга ръка и към движимости от чантата ѝ. Цялото нахлуване продължава към четири минути.
Според държавното обвиняване причинителят е бил въоръжен с нож, само че подобен не се вижда ясно на записите. В един от моментите се вижда по какъв начин той прибира нещо в десния си джоб, директно след влизането си.
След излъчването на видеоматериалите отбраната на 39-годишния Васил Ганев изиска да не бъде призната техническата експертиза по делото и настоя за назначение на нова, която да отговори на редица въпроси, в това число за достоверността на записите, което искане бе почетено.
В залата липсваше вещото лице, изготвило ДНК експертизата. Защитата съобщи в залата, че държи на наличието на вещото лице.
Поради тези аргументи съвещанието бе отсрочено за 1 юни.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




