С изиграването на днешните реванши от 1/16-финалите на турнира на

...

Вижте всички осминафиналисти в Лига на конференциите

С изиграването на днешните реванши от 1/16-финалите на шампионата на УЕФА Лига на конференциите станаха ясни имената на тимовете, които не престават напред и ще вземат участие в днешния чоп.

За страдание измежду тях не е това на родния първенец Лудогорец, който отпадна след загуба в Разград с 0:1 (0:0 в първата среща) от швейцарския Сервет.
 Без Чинков за шанс, Лудогорец отпадна от Сервет...

Футболна орис

Норвежкият Молде реализира най-сериозния си европейски триумф, достигайки до осминафинал в европейски шампионат. Синьо-белите реализираха две победи над Легия (Варшава) - 3:2 в първата среща и 3:0 през днешния ден, и изцяло справедливо чакат да научат съперника си.

Аякс (Нидерландия) и белгийците от Юнион Сен Жилоаз реализираха победи като посетители, с цел да минат напред. Втори триумф записаха също Олимпиакос (Гърция) - над Ференцварош, Щурм (Грац, Австрия) над Слован (Братислава).

Във Франкфурт гостите от Брюксел, които са любимци и за купата в Белгия, удържаха първичния взлом на Айнтрахт и нанесе своите удари през второто полувреме. Камерон Пуертас откри с удар от дясно в 47-ата минута, а 10 преди края на срещата Денис Екерт действително затвърди триумфа. Домакините върнаха един гол посредством Ерик Жуниор Ебимбе, само че този гол не им стигна за нищо, защото в първата среща в Белгия резултатът беше 2:2.

Айюб Ел Кааби, който вкара преди пет дни два гола във вратата на ПАОК (Солун) в гръцкото състезание, през днешния ден отново се разписа. Той вкара от дузпа при гостуването на Ференцварош (Будапеща) преди почивката за крайното 0:1 и по този начин затвърди отличния старт на новия треньор на гърците Хосе Луис Мендилибар.

Динамо (Загреб) се оправи с испанския Бетис и се класира за осминафинал с общ резултат 2:1. В първата среща хърватите завоюваха с 1:0, а през днешния ден стигнаха до изцяло достатъчното им 1:1. Бетис поведе в 38-ата минута. Айтор Рубиал проби отляво на отбраната на Динамо и от границата на наказателното поле прати топката пред вратата на хърватския отбор. На първа греда бе Седрик Бакамбу, който срещна топката изцяло квалифициран и вкара с пета около безпомощния вратар Иван Невистич.

Динамо стигна до равенството и резултата, който ги изведе на осминафиналите в 59-ата минута. Арбър Ходжа подаде майсторски пас отляво, а Такуро Канеко вкара за 1:1 с приказен удар по земя от пет метра.

Eвропейското великолепие Аякс победи норвежкия Будьо/Глимт с 2:1 в продълженията и с общ резултат 4:3 продължава напред в елиминациите на Лига на конференциите.

Норвежците, които водеха с 2:0 в Амстердам преди да бъдат изравнени в края на първия мач, започнаха доста по-силно и през днешния ден, контролирайки близо 75% от топката в първите 15 минути. Аякс трябваше да благодари на вратаря Диант Рамай, че резервира мача без голове през огромна част от първото полувреме. И обратно на логиката, 10 минути преди края на първата част Стивън Бергхюис откри за аяксите.

Три минути след началото на втората част Йосип Шутало от Аякс беше отхвърлен с червен картон, а 65-ата към съблекалнята пое и Алберт Грьонбаек от Будьо. Въпреки това, те Патрик Берг изравни в 83-ата минута с гръмък гол от над 25 метра. Преди да изтекат постоянните 90 минути норвежците можеха да стигнат до втори гол, само че още веднъж германецът Рамай избави, този път тупалка на Нуно Зугели. В продълженията класата на Аякс си сподели думата и Кенет Тейлър се разписа със мощен изстрел в 114-ата минута.

Реванши в плейофния кръг, 1/16-финалите в Лигата на конференциите:

Будьо/Глимт (Норвегия) - Аякс (Нидерландия) - 1:2 след продължения (2:2) Динамо Загреб (Хърватия) - Бетис (Испания) - 1:1 (1:0)Гент (Белгия) - Макаби Хайфа (Израел) - 1:1 (0:1) Лудогорец (България) - Сервет (Швейцария) - 0:1 (0:0) Легия Варшава (Полша) - Молде (Норвегия) - 0:3 (2:3) Ференцварош (Унгария) - Олимпиакос (Гърция) - 0:1 (0:1) Айнтрахт Франкфурт (Германия) - Юнион Сен Жилоаз (Белгия) - 1:2 (2:2) Слован Братислава (Словакия) - Щурм Грац (Австрия) - 0:1 (1:4)