С хеттрик на влезлия като резерва Жуниор Мапуку Левски победи

...

Хеттрик на резервата Мапуку донесе победа на "Левски" след 74 минути мъка в Благоевград

С хеттрик на влезлия като запаса Жуниор Мапуку " Левски " победи " Пирин " с 3:0 като посетител. Сините реализираха втори следващ триумф под управлението на Делио Роси след 2:0 против " Дунав " вкъщи в предходния кръг.

Първото сходство на заплаха пристигна в 22-ата минута пред вратата на " Левски ". Станислав Костов получи положително подаване в наказателното поле, само че насочи извънредно неакуратен удар под натиска на Давид Яблонски.

В 27-ата минута " Левски " сътвори най-хубавата опция за гол през първото полувреме. Жорди Гомес достави хубаво центриране от корнер към близката греда, където Яблонски надскочи директния си надзирател, само че от границата на вратарското поле прати топката с глава над вратата.

С тези две положения се изчерпа всичко по-интересно пред двамата вратари, на които по този начин и не им се наложи да вършат избавяне. Габриел Обертан опитваше да бъде най-активен в състава на " Левски " и няколко пъти се измъкваше на фланга, само че по-късно центриранията му не намираха съотборник.

През второто полувреме двата тима продължиха да играят внимателно. Десет минути след почивката Делио Роси потърси смяна с включването на Жуниор Мапуку вместо Серджиу Буш, само че след влизането си конгоанецът рядко имаше допир с топката

След спокойни първи 25 минути, в които се стигна само до два напълно безвредни удара на Роман Прохазка и Антонио Вутов, " Пирин " получи златна опция да поведе. Анти Рениа беше изведен зад отбраната на " Левски ", само че ударът му по диагонала мина много настрана.

Само четири минути по-късно " Левски " стигна до гол с първата си качествена офанзива в дуела. Сините се възползваха, че " Пирин " беше с 10 души, и пробиха защитата на противника през зоната на Юлиян Попев, който бе излязъл да получи здравна помощ.

Обертан замени двойно подаване с Цветкович, след което съумя да догони топката на ъгловото знаменце. Последва техничен извеждащ пас към Вутов, който проби и от аутлинията върна към Мапуку, а конгоанецът по доста хубав метод насочи топката с пета във вратата.

Не бяха минали и три минути от гола, когато " Пиирн " получи пагубен втори удар. Румен Сандев фаулира Обертан, който се откъсваше очи в очи с вратаря Макенджиев, и основният арбитър Николай Йорданов нямаше различен избор, с изключение на да покаже пряк червен картон на бранителя на " Пирин ".

В 80-ата минута " Левски " реши мача с втори гол. Жорди Гомес пусна извеждащ пас от дълбочина, а Мапуку започва от централната линия и остана самичък против Макенджиев. Конгоанецът напредна и от близко невъзмутимо прати топката в близкия ъгъл.

В добавеното време на мача Мапуку още веднъж беше изведен самичък против вратаря, съумя да го заобиколи и прати топката в мрежата със мощен удар под гредата.
Източник: dnevnik.bg