С хеттрик на Фил Фоудън шампионът Манчестър Сити победи с

...

Фоудън вкара хеттрик за Сити, Арсенал излезе първи

С хеттрик на Фил Фоудън първенецът Манчестър Сити победи с 4:1 Астън Вила и продължава борбата за купата в Англия.

Сити игра без голмайстора си Ерлинг Холанд и без Кевин де Бройне, само че нямаше особени проблеми против четвъртия в класирането. Родри даде преднина на отбора на Хосеп Гуардиола в 11-ата минута, само че 10 по-късно гостите изравниха посредством Джон Дуран.

В края на полувремето Фоудън вкара първия си гол в срещата за 2:1. През второто полувреме британският национал добави още две попадения, като за едното от тях асистира Родри. Хеттрик е втори за Фоудън този сезон..

С успеха Манчестър Сити събра 67 точки, колкото има и вторият, който през днешния ден приема Шефилд Юнайтед.

Първи с 68 точки е тимът на Арсенал, който нощес реализира триумф с 2:0 над Лутън Таун. И двата гола за артилеристите паднаха до почивката. В 24-тата минута Емил Смит Роу комбинира с Кай Хаверц, който откри Мартин Йодегор и капитанът на Арсенал откри. Това е 30-и гол за норвежеца за отбора във Висшата лига.

Минута преди почивката Смит Роу центрира и Дайки Хашиока си вкара автогол за 2:0.

Лутън имаше големи проблеми със състава си и на аварийна пейка беше 16-годишният възпитаник Кристиан Чигози.
Източник: flashnews.bg