С голяма изненада започна ХХІІІ кръг в Първа лига, след

...

Черно море спря ЦСКА с 0:0 на Армията

С огромна изненада стартира ХХІІІ кръг в Първа лига, откакто среднякът Черно море съумя да измъкне 0:0 при гостуването на кандидата за купата ЦСКА. Над всички бе стражът на " моряците " Благой Макенджиев, който избави всички удари към своята врата. Голмайсторът Фернандо Каранга пък пропиля няколко отлични благоприятни условия за гол. Най-чистото състояние бе в 5-ата минута, когато Макенджиев съумя да обезврежда излезлият самичък против него Алберг.
Четвърт час преди края Десподов бе изтърван в наказателното поле, само че отблизо стреля високо над вратата. В 80-ата минута пък Черно море можеше да поведе малко инцидентно. След центриране от фаул и последвал рикошет, топката се насочи към долния десен ъгъл на Черниаускас, който въпреки всичко съумя да улови пред голлинията. Минутка по-късно ЦСКА изиска дузпа за нарушаване на Цветков против Десподов. На повторенията обаче ясно видя, че решението на съдията да не уточни бялата точка е безусловно вярно.

Източник: marica.bg