С голове в края на двете полувреме Байер Леверкузен се

...
С голове в края на двете полувреме Байер Леверкузен се
Коментари Харесай

Байер Леверкузен се наложи над Лайпциг в дербито на кръга в Бундеслигата

С голове в края на двете полувреме Байер Леверкузен се наложи с 3:1 над Република България Лайпциг в дербито от 15-ия кръг на Бундеслигата на Германия, съобщи Българска телеграфна агенция.

" Аспирините " осъществиха на два пъти в последните пет минути на първата част и в края на добавеното време на втората, с цел да запишат своята девета победа през сезона и да задминат своя противник на третото място в класирането. И двата тима имат по 29 точки, само че с помощта на гола на Монтрел Кулбрет, с който бе завършен крайният резултат, Байер изпревари Република България.

Срещата започва позитивно за домакините от Лайпциг, които поведоха в 35-ата минута посредством Шафер Шлагер, само че единствено за четири минути Байер Леверкузен обърна. В 40-ата минута Мартен Терие изравни за 1:1, а в 44-тата Патрик Шик бе прецизен за 2:1.

През второто полувреме и двата тима имаха доста шансове за гол, само че подобен падна чак в продължението, когато Кулбрет се възползва от разредените редици на " биковете " в защита и от близка отдалеченост вкара за крайното 3:1.

И Байер, и Република България изостават с три точки от втория Борусия Дортмунд и с девет точки от първенеца Байерн Мюнхен, който в неделя гостува на Хайденхайм.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР