С голове преди почивката Лудогорец се наложи с 3:0 срещу

...

Лудогорец записа класически успех над именит съперник

С голове преди почивката Лудогорец се наложи с 3:0 против Олимпия Любляна в контролна среща, играна в Турция.

В 11-ата минута Квадво Дуа даде задатък в интерес на българския първенец. Бразилецът се разписа след композиция сред Бърнард Текпетей и Кайо Видал.

Последва постоянна интервенция на вратаря Серджио Падт, а в 28-ата минута Тодор Неделев осъществя втория гол в мрежата та словенския гранд.

В последната минута на първата част Якуб Пьотровски подаде в наказателното поле, където Квадво Дуа асистира за голмайстора Текпетей и той оформи класическия триумф за тима от Разград.

През второто полувреме играта беше по-равностойна, а в 64-ата минута Рик Джонатан шутира, само че вратарят Пантол се оправи с заплахата.

Десет минути преди края на постоянното време влезлият от пейката Симон Слуга не разреши на словенския отличник да осъществя почетно попадение.

На 27 януари Лудогорец ще играе контролна среща с полския първенец Раков Ченстохова.