С голове преди почивката Бетис се наложи с 2:1 като

...

Бетис се справи с Райо Валекано като гост

С голове преди почивката Бетис се наложи с 2:1 като посетител против Райо Валекано в среща от 16-ия кръг в испанското състезание.

Още в седмата минута Иван Балиу си вкара автогол в опит да почисти топката след центриране в наказателното поле на мадридчани, които пропуснаха да изравнят посредством Серхио Камейо единствено две минути по-късно.

Райо изравни след 20 минути игра посредством Камейо, който се разписа при добавка, откакто удар на Флариан Льожон беше блокиран.

Седем минути по-късно Фран Гарсия пропусна да изведе домакините напред, а в 40-ата минута Набил Фекир изведе Луис Енрике и той означи победния гол за гостите от Севиля.

В средата на втората част гол на Райо Валекано беше анулиран поради засада след консултация с видео помощник арбитъра. В 67-ата минута гредата избави домакините след удар на Серхио Каналес.

Девет минути преди приключване на постоянното време Алекс Морено също пропусна да се разпише за гостите, които са на четвърто място в класирането с актив от 28 точки.