С голове на Халил Дервишоглу и Каан Айхан Турция победи

...

Турция победи Азербайджан в контрола преди UEFA EURO 2020

С голове на Халил Дервишоглу и Каан Айхан Турция победи с 2:1 Азербайджан в другарски мач, част от подготовката на отбора за Евро 2020.

Халфът Емин Махмудов изненада домакините в 28-ата минута, откакто нахлу в наказателното поле след центриране от дясното крило и стреля в левия ъгъл на вратаря Алтай Байъндър.

Играейки в Алания на средиземноморското крайбрежие на Турция, домакините изравниха резултата шест минути по-късно след гол с глава на нападателя Дервишоглу.

Айхан изведе Турция напред след осъществяване на корнер в 44-ата минута, вкарвайки топката от близко, когато тя беше избавената от вратаря на гостите Емил Балаев попадна в краката му.

Турция се изправя против Италия, Уелс и Швейцария в група "А " на Евро 2020.

Селекционерът на Турция Шенол Гюнеш се стреми да повтори триумфа си от Световното състезание през 2002 година, когато изведе тима до третото място.