С големи мъки Ботев Пловдив изстрада равенство 1:1 като гост

...

Ботев оцеля срещу Бейтар

С огромни страдания Ботев Пловдив изстрада тъждество 1:1 като посетител на Бейтар Йерусалим във втория квалификационен кръг на Лига Европа. Израелците, които бяха определяни за любимци в мача, поведоха преди почивката с гол на Хила. В средата на второто полувреме пловдивчани отвърнаха на удара и Серкан Юсеин вкара скъпия гол на непознат терен.

Бейтар доминираше през по-голямата част от дуела, само че команда на Николай Киров се бранеше безстрашно. Въпреки че имаше виновност за позволения гол, стражът на "канарите " Иван Чворович направи няколко страхотни намеси при чисти голови положения на противника. Най-сериозните пропуски направи централния нападател на израелския отбор Итай Шехтер.

Така Ботев реализира доста добър турнирен резултат след първия мач, само че сигурно ще има доста тежка задача в ответния дуел. Реваншът с Бейтар е след седмица на стадион "Лазур " В Бургас.
Източник: fakti.bg