С гол №195 на Мартин Камбуров в елита на българския

...

С гол №195 на Камбуров "Берое" открадна точка от "Ботев" в Пловдив

С гол №195 на Мартин Камбуров в елита на българския футбол " Берое " измъкна точка при гостуването на " Ботев " в Пловдив. 37-годишният нападател влезе като запаса и се разписа в 83-ата минута, с цел да заличи задатъка, който Лъчезар Балтанов даде на домакините през първото полувреме.

Камбуров излезе еднолично на третото място във безконечната голмайсторска листа на българското състезание. Той изпревари с един гол Динко Дерменджив, а пред него остават единствено Наско Сираков (196) и Петър Жеков (253).

" Берое " събра 31 точки и резервира четвъртото място в Първа лига. Старозагорци се приближиха на една точка от третия " Левски " и остават на три точки пред " Ботев ". " Канарчетата " записаха десети следващ мач без загуба, само че и четвърто поредно тъждество с резултат 1:1.

" Ботев " беше по-добрият тим в този мач и пропусна няколко страхотни благоприятни условия да реши всичко в своя изгода с второ попадение. След изравняването пловдивчани стигнаха до гол, само че той беше анулиран поради извънредно противоречиво нарушаване против вратаря Душан Перниш.

Пловдивчани бяха ощетени и в края на първото полувреме, когато Кохей Като удари без топка Доде Ндонгала. Реферът Стефан Апостолов и помощниците му обаче подминаха обстановката.

Източник: dnevnik.bg