С гол в стотната минута Кадис направи равенство 2:2 при

...

Кадис стигна до точка срещу Селта с гол в 100-ата минута

С гол в стотната минута Кадис направи тъждество 2:2 при семейството си на Селта Виго и не разреши на противника си да направи решителна крачка към оставането в Ла Лига и през идващия сезон.

Двубоят на " Нуево Мирандия ", който опълчи 18-ия Кадис на 17-ия Селта, изцяло оправда упованията за доста здрав конфликт, а домакините наваксаха закъснение от два гола, с цел да стигнат до точката.

Воденият от Рафаел Бенитес отбор на Селта поведе в резултата още в 11-ата минута посредством голмайстора си Яго Аспас. Гостите от Виго към този момент виждаха успеха, когато в 58-мата минута Уилиот Сведберг повиши на 2:0.

Кадис обаче не се съобщи и в 66-ата минута Хуанми понижи за 1:2.

Драмата в дуела пристигна в стотната минута, когато влезлият като запаса Дарвин Мачис вкара, с цел да оформи крайния резултат.

В класирането Кадис е тъкмо под чертата на изпадащите с 18 точки, до момента в който Селта е тъкмо над чертата с 21 точки./БТА