С гол в последната минута Словения надигра Израел с 3:2

...

Гол в последната минута изкачи Словения на позиция за класиране

С гол в последната минута Словения надигра Израел с 3:2 като хазаин в европейска подготовка и направи огромна крачка към класиране на шампионата през идващото лято. Отборът събра 11 точки в група “G” и измести Австрия от втората позиция, като е единствено на 2 точки от водача Полша. Тук шансове, с изключение на израелците, има още и Северна Македония, което предвещава забавни моменти в оставащите четири кръга на борбата. За финалите се класират първите два отбора.

С две попадения Бенямин Вербич беше героят за словенците на стадиона в Любляна. Полузащитникът на Динамо (Киев) изведе своите напред две минути преди почивката.

В 50-ата минута обаче Бибрас Натхо изравни, а в 63-ата Еран Захави даже изведе Израел напред в резултата.

Само три минути по-късно някогашният нападател на Лудогорец Роман Безяк изравни и до края настъпи битка за трите точки. Победител в нея се оказа отборът на Словения, откакто Вербич беше прецизен в края за 3:2.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ЕВРО 2020 6 кръг, понеделник 9 септември  Словения 3:2краен резулат  Израел