С гол в 86-ата минута на Мартин Терие Олимпик Лион

...

Късен гол донесе успеха на Лион над Рен

С гол в 86-ата минута на Мартин Терие Олимпик Лион победи с 1:0 като посетител Рен в първия мач от 30-ия кръг на френската Лига 1.

Победата разреши на " хлапетата " да запазят третото си място в класирането и да се приближат единствено на точка от втория Лил, който в неделя гостува на Нант.

Гостите имаха отчетливо преимущество в хода на мача, само че и двата тима пропуснаха много благоприятни условия за гол, преди подобен да падне четири минути преди края на постоянното време, когато Терие засече с вътрешната част на крайници подаване по земя на Лео Дюбоа.

С триумфа Лион събра 56 точки, на девет пред четвъртия Олимпик Марсилия, който е и с мач по-малко. Рен е осми в класирането с 41 точки, а водач е отборът на Пари Сен Жермен със 77, на 20 пред втория Лил.
Източник: dnesplus.bg