С гол от дузпа в 87-ата минута лидерът във Втора

...

Дузпа в края спаси лидера във Втора лига от загуба в Пловдив

С гол от дузпа в 87-ата минута водачът във Втора лига Ботев (Враца) се избави от загубата при гостуването си на Марица (Пловдив). Домакините поведоха в 71-ата минута в резултата, когато прецизен бе Свилен Щерев.

Малко преди последния съдийски сигнал обаче гостите от стадион “Христо Ботев” получиха право да изпълнят 11-метров углавен удар. Домакините бяха недоволни от решението на арбитъра Вангел Вангелов, само че то бе факт, а след последвалото осъществяване от бялата точка Спас Георгиев донесе точката за своя отбор.

Издънката в Коматево редуцира преднината на Ботев (Враца) на върха в класирането. Тимът още веднъж е първи, само че към този момент с три точки задатък пред втория Локомотив, който победи с минималното 1:0 дубъла на Лудогорец.
Втора лига 16 кръг, събота 25 ноември  Марица (Пловдив) 1:1краен резулат  Ботев (Враца)