С гол от дузпа на Мартин Йодегор Арсенал постигна втора

...

Арсенал взе втора победа – 1:0 над Палас

С гол от дузпа на Мартин Йодегор Арсенал реализира втора победа този сезон – 1:0 над Кристъл Палас. Артилеристите играха последните 20 минути с човек по-малко. В 67-ата минута Такехиро Томиясу беше отхвърлен с втори жълт картон. Червеният картон е първи за отбора от две години насам.

И двата тима имаха много положителни положения в първите 30 минути, като най-хубавата се откри пред Еди Нкетия, който удари страничната греда. Нкетия имаше още един късмет да вкара в 36-ата минута, само че ударът му мина над гредата.

Именно Нкетия беше спънат за дузпата в 53-ата минута. за Арсенал, вкара за 0:1. Последната дузпа, изпълнена от него беше за Витес през 2019 година

След аления картон на Томиясу Микел Артета направи серия от промени в отбраната. Единствената опция за Палас да изравни беше в добавеното време, само че Тайрик Мичъл я пропусна.

Арсенал събра шест точки и се изравни с Брайтън и, които също са с цялостен актив. Кристъл Палас има три точки от първите си два мача.
Източник: flashnews.bg