С гол на Пепелу от дузпа Валенсия победи Гранада с

...

Дузпа спаси Валенсия

С гол на Пепелу от дузпа Валенсия победи Гранада с 1:0 в мач от 12-ия кръг на испанското футболно състезание.

Двубоят на " Местая " мина с доста малко благоприятни условия за попадение и за двата тима, като през второто полувреме тези шансове изцяло липсваха.

До почивката обаче " прилите " бяха тези, които демонстрираха по-голямо предпочитание да трансформират нулевото тъждество и тази им непримиримост се отплати тъкмо преди почивката.

Тогава Раул Торент извърши фаул в личното си наказателно поле и съдията Виктор Гарсия уточни бялата точка. От 11-те метра Пепелу не сбърка, с цел да донесе петата победа на отбора си през сезона.

С успеха Валенсия събра 18 точки и заема осмо място. Гранада е на предпоследната 19-а позиция с шест точки.
Източник: lupa.bg