С гол на Кристиана Караманлиева 6 секунди преди края Етър'64

...

Драматична победа на Етър над Бъки

С гол на Кристиана Караманлиева 6 секунди преди края Етър'64 победи първенеца Бъки в Габрово с 24:23 (13:10) и завоюва главната фаза в женското хандбално състезание, а с това и домакинско преимущество в плейофите за купата. С триумфа през днешния ден възпитаничките Йонка Генчева приключиха с 6 точки в Първа група на втората фаза, пред Свиленград с 5 точки и Бъки с 4 точки. Така на полуфиналите Етър ще играе против спечелилия във Втора група Шумен'98, а Свиленград ще срещне Бъки.

Великотърновки имаха преимущество в резултата през по-голямата част от дуела в зала "Орловец ". Те поведоха с 2:0 и през цялото първо полувреме поддържаха преднина от един-два гола, като малко преди почивката даже усилиха задатъка си до 13:10.

В началото на втората част гостенките дръпнаха с 14:10, само че в 47-ата минута Бъки стигна до равнене при 18:18 след серия от четири безответни попадения. След това Етър на два пъти повеждаше с по два гола, само че габровки изравняваха. Ключов миг се получи две минути и половина преди края, когато Лидия Ковачева изравни за 23:23 от дузпа, а великотърновки останаха с човек по-малко поради наказване.

До края Бъки не се възползва от численото си предимство, а в последната офанзива Караманлиева донесе успеха на Етър. Силен мач за гостенките направи националната вратарка Десислава Николова, а Караманлиева беше най-резултатна с 8 гола. По 5 пъти се разписаха Соня Богданова и Мария Спиридонова. За Бъки, който се нуждаеше само от победа, с цел да приключи на първото място, Лидия Ковачева наниза 9 попадения, а Мари Томова вкара 5.

Последна среща от Първа група на втората съществена фаза на женското хандбално състезание на България:

Бъки - Етър'64 - 23:24 (10:13)