С гол на Кевин Родригес в деветдесетата минута Ейбар постигна

...

Ейбар с първа победа за сезона след драма във Валядолид

С гол на Кевин Родригес в деветдесетата минута Ейбар реализира първа победа през сезона. Малкият баски отбор се наложи като посетител над Реал Валядолид с 2:1 и към този момент има 4 точки от 5 мача. Домакините останаха с две точки и са на 19-ат позиция.

Анаиц Арбила центрира в последната минута от постоянното време и Кевин Родригес вкара с глава победното попадение. Гостите бяха останали с 10 индивида. откакто в 73-ата минута Папе Кули Диоп получи червен картон за жесток фаул над Киуки Перес.

Иначе Естебан Бургос откри от дузпа за Ейбар в 29-ата минута. Наказанието беше записано от ВАР, поради което играта беше спряна. Всичко стана поради игра с ръка Джавад Ел-Ямик. До този миг домакините напълно преобладаваха в играта.

В 37-ата минута Тони Вила изравни след центриране на Начо Мартинес.

Три минути след почивката Серхи Гуардиола изпусна дузпа за Валядолид. Марко Дмитрович избави шута. Енаут Мендия спъна Маркос де Соуса с цел да се стигне до 11-метровия углавен удар.