С гол на Картър Верхег 4:27 минути след началото на

...

Флорида намали изоставането си във финала за купа Стенли след победа с продължение

С гол на Картър Верхег 4:27 минути след началото на продължението Флорида Пантърс победи с 3:2 Вегас Голдън Найтс във финала за купа " Стенли ".

По този метод " пантерите " понижиха на 1:2 победи изоставането си в серията.

Ключов гол за домакините осъществя и техният водач Матю Ткачук, който изравни за 2:2 единствено 2:13 минути преди приключване на постоянните 60 минути.

Преди това Флорида поведе с прецизен изстрел на Брендън Монтур  още в петата минута на мача, само че гостите от Лас Вегас обърнаха с попадения на Марк Стоун и Джонатан Маршесо при числено предимство на леда в края първата и края на втората третина.

Следващият мач от серията е в нощта на събота против неделя, а хазаин още веднъж е отборът на Флорида./ БТА