Персоналът на МБАЛ – Силистра поиска освобождаването на председателя на борда на болницата
С единомислещо „ за “ колективът на МБАЛ – Силистра е подкрепил освобождението на ръководителя на Съвета на шефовете Росен Димитров. Това оповестяват от лечебното заведение, представени от БНР.
Напрежението към болничното заведение стартира през март, когато Димитров подаде сигнал до Министерството на здравеопазването с искане за финансова проверка и изказвания за липса на бистрота, забавени заплащания и подозрения за спор на ползи.
По самодейност на чиновници и жители е извършено разширено заседание на началници на отделения, старши сестри и административен личен състав. На скрито гласоподаване участниците са показали като претекстове за настояването за освобождението на Димитров саботиране на работата на изпълнителния шеф и липса на нужната подготвеност.
Протоколът от вота ще бъде изпратен до държавните институции, в това число до премиера и Министерството на здравеопазването, с гледище мнението на работещите в болничното заведение да бъде взето поради при бъдещи решения.
Припомняме, членовете на бордовете на лечебните заведения по закон се избират с конкурс, като състезанията се насрочват със заповед на министъра на опазването на здравето. Също министърът на опазването на здравето като принципал на лечебните заведения с над 50% държавно присъединяване в капитала може да освободи член на борда или целия ръб. Бордовете се състоят от трима души: самостоятелен член (председател на Съвета на директорите), представител на страната (зам.-председател на Съвета) и изпълнителен шеф.
Напрежението към болничното заведение стартира през март, когато Димитров подаде сигнал до Министерството на здравеопазването с искане за финансова проверка и изказвания за липса на бистрота, забавени заплащания и подозрения за спор на ползи.
По самодейност на чиновници и жители е извършено разширено заседание на началници на отделения, старши сестри и административен личен състав. На скрито гласоподаване участниците са показали като претекстове за настояването за освобождението на Димитров саботиране на работата на изпълнителния шеф и липса на нужната подготвеност.
Протоколът от вота ще бъде изпратен до държавните институции, в това число до премиера и Министерството на здравеопазването, с гледище мнението на работещите в болничното заведение да бъде взето поради при бъдещи решения.
Припомняме, членовете на бордовете на лечебните заведения по закон се избират с конкурс, като състезанията се насрочват със заповед на министъра на опазването на здравето. Също министърът на опазването на здравето като принципал на лечебните заведения с над 50% държавно присъединяване в капитала може да освободи член на борда или целия ръб. Бордовете се състоят от трима души: самостоятелен член (председател на Съвета на директорите), представител на страната (зам.-председател на Съвета) и изпълнителен шеф.
Източник: zdrave.net
КОМЕНТАРИ




