С двата си гола в приятелския мач срещу Египет, Кристиано

...

Роналдо вече е трети сред голмайсторите за национални отбори

С двата си гола в приятелския мач против Египет, Кристиано Роналдо се изкачи на трето място във безконечната класация по попадения за националните тимове. Капитанът на Португалия донесе триумфа на своя отбор с 2:1 с голове в 92-ата и 95-ата минута. Преди това Египет беше повел с прецизен изстрел на Мохамед Салах още преди почивката.

Роналдо към този момент има 81 гола в 148 мача за своята татковина. Той изпревари на третото място японеца Кунишиге Камамото (80 гола в 84 мача сред 1964 и 1977 г.).

Единствените двама с повече голове от португалеца са Ференц Пушкаш и Алие Даей. Унгарската легенда има 84 гола в 89 срещи в интервала 1945-56. Даей, който игра 13 години за националния тим на Иран, държи върха със 109 попадения в 149 мача.

От настоящите футболисти в топ 20 има единствено двама – Лионел Меси със 61 гола в 123 мача за Аржентина и Давид Видя (59 гола в 98 мача). Испанецът обаче приключи кариерата си в националния отбор.
Източник: dnevnik.bg