С два гола след почивката Севиля победи с 2:0 Кадис

...

Севиля тръгна с успех при новия треньор в андалусийското дерби

С два гола след почивката Севиля победи с 2:0 Кадис в локалното андалусийско дерби от 27-мия кръг на испанската Ла Лига. Това бе и дебют за новия треньор на домакините - Хосе Луис Мендилибар.

Още в началните минути на мача домакините от Кадис имаха искания за дузпа, само че такава не бе отсъдена и това бе всичко по-интересно до почивката.

Пет минути след подновяването на играта обаче Лукас Окампос даде преднина на андалусийци, откакто ударът му се отклони в защитник и влетя във вратата на Давид Хил.

В 62-рата минута домакините бяха доста покрай изравняването, само че шутът на Фали откри дясната греда.

Четвърт час преди края гостите съумяха да издебнат противника си за повторно. Браян Хил изведе Юсеф Ен-Несири и мароканецът прати топката в мрежата на Кадис за повторно.

С успеха Севиля събра 31 точки и се изкачи на 13-о място. Кадис е 16-а позиция с 28 точки, единствено на две над зоната на изпадащите.