С два гола на Роберт Левандовски Барселона спечели гостуването си

...

Барселона се добра до успех над Селта Виго

С два гола на Роберт Левандовски Барселона завоюва гостуването си на Селта Виго с 2:1 в среща от 25-ия кръг на футболното състезание на Испания.

Полският национал даде задатък на каталунците в 45-ата минута, само че единствено две минути след паузата звездата на Селта Виго Яго Аспас изравни.

Двамата настъпи в последните секунди на дуела. Барселона получи правото да извърши дузпа, само че вратарят Висенте Гуаита избави удара му. Съдията обаче реши, че дузпата би трябвало да се повтори поради нарушаване на разпоредбите от страна на стража и при втория опит Левандовски не сгреши и донесе успеха на своя отбор.

Барселона се върна на третото място в класирането, на две точки от втория Жирона. Тимът на Рафаел Бенитес е на 17-а позиция с 20 точки.

В друга среща по-рано през днешния ден Осасуна завоюва с 2:0 против Кадис.

В неделя водачът Реал Мадрид ще гостува на Райо Валекано.