С два гола на Петър Атанасов „Ботев“ (Враца) победи „Етър“

...

С 2 гола на Петър Велики „Ботев“/Враца/ победи „Етър“/Велико Търново/

С два гола на Петър Атанасов „ Ботев “ (Враца) победи „ Етър “ 2:0 в мач от петия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Огоста " в Монтана. Петър Велики откри резултата в 28-ата минута, а в 65-ата още веднъж той удвои преднината на отбора си. Това бе първата домакинска победа за врачани в елита.
Домакините можеха да открият резултата още в 3-ата минута. Петър Атанасов проби през центъра на терена и стреля технично около излезлия да го пресрещне вратар на гостите, само че топката се отби в лявата греда.
„ Етър “ отговори с бомбен шут на Сърмов от фаул, само че изстрелът му от 27 метра профуча около десния непряк дирек. В 14-ата минута и Варела опита да вкара след удар с глава, само че стражът на домакините Костов реагира добре и мазета.
Така се стигна до 28-ата минута, в която Петър Атанасов получи пас от Йордан Апостолов, преодоля с няколко финта Димо Атанасов и след шут от десетина метра не остави късмет на Иванов - 1:0 за „ Ботев “.
В 40-ата минута голмайсторът Атанасов още веднъж подвигна публиката на крайници със свое брилянтно отиграване. Нападателят получи пас на лявото крило, вратарят на „ Етър “ излезе да го пресрещне отвън наказателното поле. Атанасов го преодоля, пускайки топката сред краката на вратаря и опита да откри Домовчийски, само че Крум Стоянов се хвърли самоотвержено на шпагат и предотврати головата заплаха.
В 44-ата минута домакините можеха да останат с човек по-малко, когато Домовчийски удари с лакът в устата Артьом Артюрин, само че се отърва единствено с жълт картон.
През второто полувреме Петър Атанасов бе близо да означи след добър пас на Валери Домовчийски. Нападателят на „ Ботев “ засече топката по въздух, само че стражът на „ Етър “ Христо Иванов се намеси и предотврати заплахата.
В 56-ата минута още веднъж Атанасов се оказа самичък в наказателното поле на гостите, само че Георги Сърмов със самопожертвователна интервенция почисти топката от краката на нападателя.
В 65-ата минута Петър Атанасов удвои преднината на отбора си, откакто получи добра топка от Атанас Фидадин. При първия си опит на вкара топката Атанасов стреля в бранител на „ Етър “, след което топката попадна още веднъж в краката му и този път нападателят откри вратата на гостите благодарение на левия непряк дирек. В 82-ата минута Петър Атанасов бе близо да осъществя своя хеттрик, само че блестяща интервенция на Христо Иванов предотврати трето попадение във вратата на „ Етър “.

„ Ботев “ (Враца) – „ Етър “ 2:0

1:0 Петър Атанасов 28
2:0 Атанасов 65
„ Ботев “: 33. Костов, 11. Васев, 58. Фиданин, 30. Домовчийски, 37. Керчев, 71. Стоев, 19. Михайлов, 88. Апостолов, 26. Иванов, 10. Атанасов, 17. Георгиев
„ Етър “: 1. Иванов, 25. Стоянов, 3. Артюнин, 14. Скерлев, 30. Атанасов, 5. Сърмов, 22. Колев, 8. Руменов, 88. Боджадж, 11. Младенов, 99. Варела
Стадион: “Огоста”, Монтана
Съдия: Волен Чинков
Източник: bulnews.bg