С два гола на Мемфис Депай Холандия се наложи над

...

Холандия победи Перу в последния мач на Уесли Снайдер

С два гола на Мемфис Депай Холандия се наложи над Перу с 2:1 в контрола, играна на „ Йохан Кройф Арена “ в Амстердам, която беше и сетен мач за Уесли Снайдер. Това беше и неговият мач номер 134 с оранжевата фланелка.

Холандците играха много мудно преди почивката и в 13-ата минута гостите от Перу откриха резултата. След осъществяване на корнер Педро Акиньо надскочи Дейли Блинд и вкара с глава за 0:1. Депай изравни след час игра, откакто Френки де Йонг, който направи своя дебют за отбора, открадна една топка в центъра, дриблира и я подаде на нападателя на „ Лион “.

Снайдер, който в кариерата си е носил екипите на „ Реал “ (Мадрид), „ Интер “ (Милано), „ Аякс “ и т. н., беше сменен незабавно след гола и изпратен с бурни аплодисменти от публиката. В един бранш беше повдигнат и голям транспарант „ Уесли, благодарим ти! “.

В 83-ата минута Депай обезпечи триумфа за домакините, откакто топката пристигна при него от блокиран удар на Куинси Промес.
Източник: bnr.bg